Producenci
Produkt dnia
Kulka silikonowa, wypełniacz silikonowy - worek 10kg
Kulka silikonowa, wypełniacz silikonowy - worek 10kg
159,00 zł 131,99 zł
szt.
Poduszka ciążowa, co to takiego? Jak jej używać? 0
Poduszka ciążowa, co to takiego? Jak jej używać?

Poduszka ciążowa, co to takiego?

Jest to specjalnie zaprojektowana poduszka, umożliwiająca wygodne spanie na boku. Ma na celu wspieranie i relaksacje różnych części ciała ciężarnej mamy, co jest szczególnie korzystne dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży, gdy brzuszek jest już duży i zaczyna przeszkadzać. Poniżej przedstawiamy najciekawsze rodzaje poduszek ciążowych naszej produkcji.

 

Poduszka ciążowa C

poduszka ciążowa c

Do najpopularniejszych należą poduszki ciążowe w kształcie litery „C”. Taka poduszka jest podłużna, jeden jej koniec opierając na barku kładziemy pod głowę, a drugi między kolana. Środkowa część trafia po brzuch. Dzięki temu pozycja ciężarnej mamy podczas snu jest optymalna oraz bardzo wygodna.

Poduszka ciążowa U

poduszka ciążowa U

Innym rodzajem poduszki jest poduszka ciążowa w kształcie litery „U”. Jest to największa z poduszek ciążowych na rynku. Układa się ją do góry nogami – dolna część litery „U” powinna znaleźć się pod głową mamy, jeden bok powinien być za plecami, a drugi można włożyć między kolana. Można powiedzieć, że jest to „najpełniejsza” i największa poduszka ciążowa na rynku. Okala całe ciało matki, zapewniając oparcie z każdej strony. Przyszła mama czuje się wtedy bardzo bezpiecznie i wygodnie.

Poduszka ciążowa duży rogal

Poduszka ciążowa duzy rogal

Kolejną poduszką jest poduszka ciążowa duży rogal, która w wyglądzie przypomina bumerang lub właśnie tytułowy rogal. Jest to najtańsza alternatywa spośród wcześniej opisywanych przez nas poduszek dla ciężarnych. W użyciu jest bardzo podobna do poduszki ciążowej C. Jeden jej koniec kładziemy pod głowę, a drugi między kolana. Środkowa część trafia po brzuch. Poduszka duży rogal jest równie wygodna, minusem jest to, że poduszka nie otacza całego ciała kobiety, która tylko na niej leży.

Wszystkie powyższe poduszki ciążowe można wykorzystać w późniejszym czasie do karmienia niemowlęcia, są one wielofunkcyjne. Stanowią idealną podporę dla dziecka, odciążają kręgosłup i zmęczone ręce.

Wypełnienie poduszki ciążowej

kulka silikonowa/granulat styropianowy
od lewej: kulka silikonowa/granulat styropianowy

Poduszki ciążowe wypełniane są różnymi wypełniaczami dostępnymi na rynku. Do wypełnienia poduszek naszej produkcji używamy tylko i wyłącznie certyfikowanej kulki silikonowej (która ma właściwości antyalergiczne) oraz wypełniacza styropianowego, pierwszego gatunku. Daje to nieporównywalny komfort w stosunku do niektórych poduszek konkurencyjnych.

Niestety kilka razy na początku naszej działalności, testując różnych producentów i dostawców napotkaliśmy na poduszki wypełniane regeneratem silikonowym, watoliną lub zmielonym styropianem budowlanym. Jest to niedopuszczalne. Między innymi z tego powodu zdecydowaliśmy się na własną produkcję poduszek ciążowych ale tylko z odpowiednich, certyfikowanych materiałów. Zawsze zachęcamy w razie wątpliwości do otwarcia wkładu poduszki i sprawdzenia wypełnienia.

Zalety używania poduszki ciążowej

  • zapewnia wsparcie całego ciała (brak bólu pleców, nóg, ramion, karku),
  • daje oparcie na brzuch,
  • pozwala ułożyć się w wygodnej pozycji,
  • ułatwia sen i odpoczynek (poprawia komfort snu),
  • 100% bawełniana poszewka, którą można zdjąć i wyprać (atrakcyjne wzory i kolory),
  • doskonały kształt i wielkość,
  • wykonanie z certyfikowanych materiałów.
  • niska cena, wprost od producenta.

Komentarze do wpisu (0)

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl