Producenci
Promocje
Zwroty i reklamacje

Zwroty i reklamacje

Zasady zwrotów

 • Konsument (osoba fizyczna nabywająca rzeczy, prawa lub usługi w celu niezwiązanym z jej działalnością zawodową lub gospodarczą), który zawarł umowę na odległość może od niej odstąpić bez podania przyczyny, w drodze jednoznacznego oświadczenia na piśmie lub drogą elektroniczną na adres sklep@babyuniverse.pl, w terminie 14 dni od dnia otrzymania towaru.

 • Towar podlega zwrotowi w stanie niezmienionym (np. nie może być uszkodzony, zabrudzony, uprany, zmodyfikowany), chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego rozsądku.

 • Klient jest odpowiedzialny wobec sprzedawcy za zmniejszenie wartości rzeczy w związku z korzystaniem z niej w nieodpowiedni sposób. Ma prawo zbadać charakter, cechy i funkcjonowanie towaru w taki sposób, w jaki mógłby to uczynić w sklepie stacjonarnym. Nie może jednak używać rzeczy w sposób nieograniczony. Jeśli tak robi, Sprzedawca ma prawo obciążyć go dodatkowymi kosztami w związku ze zmniejszeniem wartości towaru.

 • Zwrot towaru powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od daty otrzymania. Zwracany przez Klienta towar powinien zostać spakowany w odpowiedni sposób, zapewniający brak uszkodzeń przesyłki w trakcie transportu.

 • Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy, zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę, zgodnie z III.6.).

 • Pieniądze zostaną zwrócone niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia otrzymania zwrotu i oświadczenia o odstąpieniu od umowy przez Klienta, przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte przez Klienta w pierwotnej transakcji.

 • Towar należy zwrócić na adres: MINDON Łukasz Kolanowski os. Jana III Sobieskiego pawilon 52 (na lewo od Chaty Polskiej) 60-690 Poznań.

 • Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej

 • Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu (odesłania/przekazania/opakowania) rzeczy.

 • Gdy klient zakupi towar na kwotę kwalifikującą do darmowej wysyłki i następnie zwróci część towaru, a kwota spadnie poniżej kwalifikacji do darmowej wysyłki, zostanie potrącona suma najtańszej wysyłki w naszym sklepie.
 • Klient traci prawo do odstąpienia od umowy zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta, gdy:

  a) przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,
  b) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.
  c) kupuje rzecz nieprefabrykowaną, wyprodukowaną według jego specyfikacji lub służącą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

  Wzór oświadczenia do pobrania tutaj (plik .pdf)

Nieodebrane paczki pobraniowe

     Gdy klient zakupi towar "za pobraniem" i następnie nie odbierze paczki, zostanie wysłana do niego informacja o uregulowaniu powstałej należności 2x kosztu usługi wysyłki za pobraniem. Klient pokrywa w ten sposób koszty wysyłki oraz powrotu paczki do nadawcy. Zgodnie z przepisem art. 535 § 1 Kodeksu cywilnego, obowiązkiem kupującego jest rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę. Wobec tego, w sytuacji której kupujący nie odbiera przesyłki za pobraniem, nie wywiązuje się ze swojego zobowiązania. Dodatkowo zostanie naliczona kwota za magazynowanie paczki powrotnej w wysokości 6 zł netto (7,38 zł brutto) dziennie, liczona od następnego dnia po powrocie.

Reklamacje

     Wszystkie artykuły sprzedawane w sklepie BabyUniverse są nowe, objęte roczną gwarancją producenta na warunkach w niej opisanych. Jeżeli po otrzymaniu przesyłki Kupujący stwierdzi, że towar posiada wady fizyczne lub jest niezgodny z umową, to może:

     a) przeprowadzić procedurę reklamacyjną z tytułu Gwarancji za pośrednictwem Sklepu, dostarczając towar na własny koszt wraz z dokumentem zakupu i dokładnym opisem usterki na adres: MINDON Łukasz Kolanowski os. Jana III Sobieskiego pawilon 52 (na lewo od Chaty Polskiej) 60-690 Poznań.

     b) złożyć w Sklepie reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową (podstawa prawna – ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego)

     c) złożyć w Sklepie reklamację z tytułu rękojmi za wady (podstawa prawna – Kodeks cywilny)

     W przypadku stwierdzenia, że produkt jest uszkodzony prosimy o kontakt mailowy na adres sklep@babyuniverse.pl z dopiskiem w temacie  „Reklamacja”.

Reklamowany produkt należy dostarczyć w oryginalnym lub zastępczym opakowaniu (np. karton) umożliwiającym bezpieczny transport do naszej firmy. Do paczki prosimy załączyć dokładny opis usterki. Najdalej w ciągu 14 dni kalendarzowych od otrzymania przesyłki otrzymacie Państwo decyzje dotyczącą uznania lub odrzucenia reklamacji oraz zostaniecie poinformowani o terminie naprawy lub wymianie produktu na nowy.

Reklamacje związane z funkcjonowaniem sklepu prosimy wysyłać na adres mailowy sklep@babyuniverse.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem 796845195.

W zgłoszeniu o wystąpieniu niezgodności związanej z funkcjonowaniem sklepu należy podać: imię i nazwisko, datę wystąpienia usterki oraz dokładny opis jej wystąpienia, telefon kontaktowy. Sklep w terminie nie dłuższym niż 7 dni udzieli odpowiedzi na złożoną reklamację wysyłając maila lub dzwoniąc.

Poznaj swoje prawa

Poznaj prawa konsumenta, które zapewnią Ci bezpieczne zakupy w Internecie - skorzystaj z porad konsumenckich Urzędu Ochrony Ochrony Konsumentów i Konkurencji.

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl